درباره ما

همسایه‌ی آفتاب شهر بهشت، جوانترین تیم فرهنگی-مذهبی، خیریه ای و آکادمیک ثبت شده به صورت قانونی در سازمانهای مردم نهاد فرمانداری و بهزیستی مشهد است. این مجموعه با ۱۵ سال فعالیت متشکل از عموم اصناف و متدینین به خصوص مهندسین، پزشکان، علمای عظام، معلمین و سایر اقشار محترم است و افتخار خدمت به حدود ۴۰۰ نفر از محرومان سطح شهر در زمینه هایی اعم از: خدمات پزشکی، بهداشتی، تحصیلی، حقوقی، اشتغال زایی، تغذیه ای، خدمات فرهنگی، برگزاری مراسمات، برگزاری مسابقات، اسکان زائران پیاده و ... را دارد.

 

هسته مرکزی این خیریه اولین بار در سال ۱۳۸۰، با همت عده ای جوان متدین و ولایی با تشکیل تشکل فرهنگی-مذهبی علمدار حسین(ع) در دانشگاه آزاد اسلامی و ثبت آن در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، شکل گرفت. از همان سالهای ابتدایی، رویکرد مجموعه با تکیه بر مسائل فرهنگی و مذهبی شروع شد و پس از مدتی کوتاه با توجه به دغدغه ها و سفارشات مقام معظم رهبری در باب ضرورت خدمت به محرومین، این فعالیت ها گسترده تر شده و وارد حوزه‌ی خیریه ای نیز گردید. پس از ثبت مجموعه به عنوان گروه جهادی و هیات مذهبی، مجموعه‌ی خیریه‌ی همسایه آفتاب نیز تاسیس گردید.

این مجموعه با بدنه جوان و چالاک و به دور از قوانین دست و پاگیر ادارات و نهادهای حمایتی، در موارد متعدد با ورود به مسائل اورژانسی که اغلب از کمیته محترم امداد و یا ائمه محترم جماعات حاشیه ی شهر گزارش میشوند، به رسالت خویش میپردازد. نحوه‌ی شناسایی محرومان به طور غالب، معرفی و شناسایی توسط ائمه محترم جماعات در پهنه های مختلف حاشیه‌ی شهر است و این باعث افتخار ماست که در تمام مراحل حیات مجموعه، حرکت حول محور روحانیت را، سرلوحه‌ی فعالیتمان قرار داده ایم.

هم اکنون این مجموعه تبدیل به یکی از فعال ترین تشکل های مردمی با بدنه‌ی حدود ۲۰۰۰ حامی شده است(حدود ۱۵۰مهندس عمران و ۳۰پزشک، طلاب معزز، بازاریان، معلمان و …). همچنین این مجموعه متشکل از تعدادی از خدام حرم مطهر رضوی به لطف نگاه پر مهر حضرتش در طلیعه‌ی پانزدهمین سال خدمت قرار دارد.

ما مفتخریم که به ذریعه‌ی دستان مبارک تولیت محترم آستان قدس رضوی، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، مدال خادمیاری خدمت به محرومین روی سینه مان نقش بسته است و معتقدیم خدمت به محرومین و گره گشایی ازکار هموطنانمان، لطف و عنایت خدا و حضرات معصومین به این جمع است.

با مدتی همراهی، بیشتر با فعالیت های روزانه‌ی مجموعه آشنا خواهید شد و شما نیز میتوانید در افزودن خیرین ارجمند به این گروه، سهیم باشید.

 

جهت تحقیق بیشتر شناسه ملی ۱۰۳۸۰۵۳۸۹۱۹ (در ثبت کد با حروف انگلیسی دقت کنید) را در سامانه‌ی استعلام شناسه‌ی ملی (ilenc.ir) جستجو نمایید تا از صحت ثبت و هویت موسسه و اعضای هیات مدیره‌ی آن مطلع شوید.